UNI-TRUCK - Serwisy i salony Samochodów Dostawczych i Ciężarowych

2016.03.01 Tytuł Ciężarówki Roku 2016 dla Iveco EuroCargo

Decyzją jury złożonego z 25 europejskich dziennikarzy zajmujących się tematyką pojazdów użytkowych Iveco Eurocargo został wybrany „Międzynarodowym Samochodem Ciężarowym Roku 2016” (International Truck of the Year).

Prestiżowa nagroda potwierdza wysokie kompetencje producenta we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz jego dbałość o niskie koszty posiadania i użytkowania pojazdu (total cost of ownership, w skrócie TCO) i o zrównoważony rozwój transportu.
Tytuł „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku” przyznaje jury złożone z 25 dziennikarzy reprezentujących 25 czołowych europejskich czasopism podejmujących tematykę pojazdów użytkowych. Włoska ciężarówka średniej klasy tonażowej została nagrodzona przede wszystkim za „największy wkład w efektywność transportu drogowego ocenianą według takich kryteriów jak innowacyjność techniczna, komfort, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, zużycie paliwa, oddziaływanie na środowisko naturalne i całkowity koszt posiadania i użytkowania (TCO)”. – Wprowadzając do sprzedaży nowy samochód ciężarowy klasy średniej, firma Iveco po raz kolejny podnosi poprzeczkę w bardzo konkurencyjnym segmencie, w którym Eurocargo stanowi punkt odniesienia dla rynku już od 25 lat – podsumował werdykt przewodniczący jury, Gianenrico Griffini.
Kolekcjoner nagród
Przypomnijmy, że jest to kolejna prestiżowa nagroda dla pojazdu „ze stajni” Iveco zdobyta w ostatnich latach – wcześniej wyróżniono Stralisa tytułem „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013”, lekkie Daily zostało „Międzynarodowym Samochodem Dostawczym Roku 2015”, a turystyczny Magelys zyskał nagrodę dla „Międzynarodowego Autokaru Roku 2016”.
Wyniki głosowania ogłoszono na odbywających się co dwa lata w Lyonie (Francja) targach branży transportowej Solutrans. W czasie uroczystej kolacji w Lyońskiej Izbie Handlowej nagrodę z rąk Gianenrico Griffiniego odebrał Pierre Lahutte, prezydent marki Iveco. – Jesteśmy dumni z tego wyrazu uznania dla nowego Eurocargo – pojazdu przyjaznego ludziom i środowisku naturalnemu. To nowa generacja modelu sprzedanego na całym świecie w liczbie pół miliona egzemplarzy, który od lat pozostaje liderem segmentu średnich pojazdów ciężarowych w Europie. W ciągu ostatnich 4 lat zdobyliśmy tytuły dla najlepszych europejskich pojazdów użytkowych we wszystkich kategoriach. To absolutny rekord. Dowodzi to rozmachu inwestycji naszej grupy w odnowienie oferty produktów, a także naszej pozycji lidera rozwiązań technicznych, takich jak system obróbki spalin Hi-SCR, który jest wykorzystywany w silnikach Euro 6 – powiedział podczas gali Pierre Lahutte.