UNI-TRUCK - Serwisy i salony Samochodów Dostawczych i Ciężarowych

2018.10.23 Natural Power Tour 2018

Jakim pojazdem dostawczym wjedziesz do centrum miasta? Dla jakich samochodów przewidziano bezpłatne strefy parkowania? Jaki procent twojej floty muszą stanowić pojazdy o napędzie nisko-emisyjnym? Czy te przepisy dotyczą twojej firmy? Od kiedy wchodzą w życie?

Zapraszamy 23 października 2018 roku, Terminal Hotel, Wrocław, ul. Rakietowa 33, godz. 10:00

KLIKNIJ i POTWIERDŹ OBECNOŚĆ:

Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzanymi zmianami legislacyjnymi dotyczącymi paliw alternatywnych organizujemy szkolenie połączone z prezentacją pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Tematy jakie poruszymy to m.in.:

· Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych - wprowadza możliwość tworzenia stref niskoemisyjnych w centrach miast od 01.07.2018 z bezpłatnym wjazdem dla pojazdów na EE, H, CNG i LNG.
· Gminy powyżej 50tyś mieszkańców będą mogły zlecać zadania publiczne (oczyszczanie miasta, woda, nieczystości) tylko podmiotom, których flota pojazdów zeroemisyjnych (ma być poprawka na niskoemisyjne) stanowiła będzie 10% do 2020 I 30% do 2025 roku.
· Ustawa o biokomponenetach i biopaliwach ciekłych wprowadza opłatę emisyjną w wysokości 8 gr netto do każdego litra benzyzy i ON. Tworzony jest Fundusz Niskoemisyjnego Transportu do którego trafiać będzie 15% z tej opłaty. Cele FNT to wsparcie elektro i gazomobilności.
· Prace w KE mają na celu obniżenie emisji CO2 z transportu ciężkiego do 2025 o 15% vs. 2019 oraz 30% do 2030 roku.
· Przegłosowana Ustawa o podatku akcyzowym wprowadzająca 0 stawkę podatku na CNG i LNG powoduje, że paliwo gazowe staje się tańsze od ON o około 30%.

To wszystko powoduje, że oferta IVECO dotycząca pojazdów gazowych staje się realną alternatywą dla konwencjonalnych napędów w transporcie drogowym.
W związku z tym w załączeniu znajdziecie Państwo plan wydarzenia pod nazwą NP Tour 2018 promującego całą gamę pojazdów gazowych IVECO w Polsce włączając w to wydarzenie posiadane przez Państwa pojazdy Daily CNG. Zapraszamy.
Dorota Ołowecka - Regionalny kierownik sprzedaży tel. 71 331 75 01 email: dorota.olowecka@uni-truck.eu