UNI-TRUCK - Serwisy i salony Samochodów Dostawczych i Ciężarowych

2014.09.14 Nowy IVECO Daily wybrany Samochodem Dostawczym Roku 2015

Nowy IVECO Daily wybrany „Samochodem Dostawczym Roku 2015”

Hanower, 23 września 2014 r.

Nowy Daily - trzecia generacja lekkiego pojazdu użytkowego marki IVECO - zdobył tytuł Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015. Coroczny konkurs jest organizowany przez panel jurorów składający się z 23 czołowych dziennikarzy pracujących dla największych międzynarodowych wydawnictw poruszających tematykę samochodów użytkowych. Zwycięzcą zostaje furgon, który w ocenie jury „najbardziej przyczynił się do podniesienia standardów wydajności i zrównoważonego rozwoju drogowego transportu dóbr, z uwzględnieniem środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego”.

Prestiżowa nagroda została przyznana podczas 65. edycji Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych w Hanowerze, który jest największym w Europie pokazem pojazdów użytkowych i przemysłowych.
W tegorocznym konkursie, który charakteryzował się najbardziej zaciętą rywalizacją od czasu ustanowienia nagrody w 1991 r., Nowy Daily wygrał zdobywając przewagę 17 punktów nad pozostałymi finalistami - reprezentantami marki Fiat, Ford, Mercedes-Benz i Renault//Opel. Wszyscy jurorzy przyznali pierwsze miejsce Nowemu Daily.
Nowy Daily jest całkowicie zmodernizowanym pojazdem i liderem w swojej kategorii pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładunkowej. Jego atutami są największa w tej klasie pojazdów kubatura przedziału towarowego i ładowność, komfort porównywalny z samochodem osobowym, a także zwrotność i jeszcze niższe zużycie paliwa. Lekki pojazd użytkowy IVECO trzeciej generacji w 80% składa się z zaprojektowanych na nowo komponentów.

W trzeciej generacji Daily zadbano także o czynniki ekonomiczne, znacząco obniżając zużycie paliwa w porównaniu z poprzednim modelem. Wyraźnie spadły zatem koszty eksploatacji pojazdu przy zachowaniu najlepszych osiągów w segmencie oraz szerokiego wyboru silników, skrzyń biegów i przełożeń osi.

Szereg supernowoczesnych, intuicyjnych urządzeń kontrolnych ułatwia podniesienie efektywności i produktywności w środowisku pracy. IVECONNECT wykorzystuje 7-calowy ekran dotykowy wbudowany w deskę rozdzielczą i składa się z następujących elementów: radio, odtwarzacz CD, gniazdo USB kompatybilne z urządzeniami iPod/iPhone i odtwarzaczami MP3 oraz moduł Bluetooth z elementami sterowania przy kierownicy i gniazdem AUX/video.